Samochodowe zaczepy na narty
Jednym z cieszących się gigantyczną popularnością sportów zimowych jest jazda na nartach. Duża grupa z nas lubi zażywać tego rodzaju rozrywki. Jednakowoż narty to również jeden z elementów, który znamionuje się dużą kłopotliwością w transporcie. Dzieje się tak za sprawą ich pokaźnej długości, jaka czasami sięga praktycznie 2 metrów.

uchwyty na narty

Niektórzy miłośnicy nart decydują się na przewóz ich we wnętrzu samochodu umieszczając je w miejscu, jakie powstaje po złożeniu tylnych siedzeń. Jednakże to rozwiązanie nie należy do najbezpieczniejszych, albowiem stwarza niemałe niebezpieczeństwo w przypadku ewentualnej kolizji w trakcie ich przewozu. Zdecydowanie poprawniej oraz nieporównywalnie bezpieczniej jest wydać odrobinę grosza i wyposażyć się w właściwe samochodowe uchwyty na narty.

 Które uchwyty zakupić?

Decydując się na pewny transport nart samochodem powinniśmy dokonać wyboru pomiędzy dwoma opcjami transportu:

•          uchwyt samochodowy na narty,

•          box dachowy.

 Kolosalną atutem pierwszego z wymienionych mocowań jest mała cena. Najtańsze są osiągalne już w granicach 100 złotych, trochę droższe to wydatek rzędu 200-250 złotych. Kolejną niewątpliwą zaletą automobilowych uchwytów na narty jest ich ergonomiczność. Mieszczą one bo nawet do sześciu par nart, co z reguły zaspokaja potrzeby nawet najbardziej zapalonych narciarzy. Tego typu uchwyty są w stanie służyć też do przewozu desek snowboardowych. Spokojnie pomieszczą trzy lub też cztery tego rodzaju wyposażenia. Box dachowy z kolei cieszy się też wielką popularnością, jednakże jest to zdecydowanie większy wydatek, wobec tego wielu stawia jednak na uchwyty na narty.