Preparatynaturalne – dobrodziejstwo hydrolatów

hydrolaty

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z rozkoszą używane, albowiem mało w nich chemicznych akcesoriów, konserwantów, barwników i wrogich substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w skórę i dobrze ją odżywiają.

naturalny hydrolat lawendowy

Czy warto wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa bądź roślinna, a właściwie element uboczny, który powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te preparaty naturalne wolno używać jako toniku do twarzy bądź dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla skóry wrażliwej, gdyż hydrolat działa o wiele łagodniej od samych olejków eterycznych. Świetnie łagodzi skórę po depilacji czy też gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, czy dołączyć do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat można wzbogacić krem do buzi używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na skórze i zapobiegnie zatykaniu porów. Wykorzystuje się ich także do mieszania maseczek w proszku lub ewentualnie rozcieńczania peelingów.

Jakie są zalety hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one nadzwyczaj delikatne, wolno je stosować bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty trzeba dostosować według ukochanego zapachu bądź też właściwości rośliny, z której powstały.

hydrolat borowinowy

Kosmetyki naturalne a otoczenie
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie wyłącznie o własną skórę, lecz i o przyrodę. Tego typu artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.