Jeżeli pragniesz spróbować tradycyjnej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Typowe posiłki są nadzwyczaj obfite i w szeregu przypadków zawierają niemało mięsa. Wystarczy jednakże spróbować jedynie trochę, aby odkryć, że są w rzeczywistości smaczne i godne kilku kęsów więcej. W największym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma podstawowymi produktami jakie jedzą na co dzień jest chleb i polska kiełbacha.

Restauracja Grodzka Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jednakowoż kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, żeby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w rozmaite rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z porywającego chleba i wybornych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieprzerwanie wzbogacane o oryginalne smaki, niekiedy nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w schematycznej krajowej kuchni?

restaurants main market square krakow

Najbardziej szablonowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół oraz przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub ewentualnie pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz wspomaga strawić potrawy.

Skąd krajowa kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej również odkryć rzeczywiście przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu bez ustanku się zmienia, pod wpływem rozmaitych, nieraz egzotycznych dań.
•    Prócz standardowych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować także w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Reasumując – jaka jest sztampowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, rozkoszna i w pewnych sytuacjach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością odkryć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy standardowych potraw i najlepsze polskie napoje oraz cieszyć się tymi schematycznymi smakami na co dzień.