W dzisiejszych czasach kobiety na ogół dowiadują się o ciąży dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość pozwala wykryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowe życie bywa rozmaita. Niezależnie od niej przed każdą kobietą staje jednakże dylemat „komu powierzyć los własny oraz swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/zakres-uslug/badania-diagnostyczne

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
W dzisiejszych czasach w naszym państwie znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe mamy są w stanie liczyć na fachową opiekę powiązaną z czasem ciąży oraz połogu.
W szerokim zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najważniejsze, właśnie dlatego też kompleksowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży powinny być przeprowadzane przez speców dysponujących nie tylko wysokiej klasy ekwipunkiem, jednak przede wszystkim również ekspercką wiedzą z zakresu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero rozpoczęcie macierzyństwa
Nowo narodzone maleństwo daje sporo radości, jednakowoż także o jego zdrowie należy dbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodzice mogą mieć wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, wskutek tego także zapewnienie mu fachowej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Dobre ośrodki pediatryczne
W ośrodkach medycznych świadczących specjalne usługi z aspektu pediatrii dla dzieci kreowane są doskonałe warunki medyczne. Doktorowie dbają nie jedynie o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, jakkolwiek też o ich komfort oraz odpowiednie samopoczucie, jakie może rzutować na efekty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług zawodowców korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.