Smaczna kuchnia włoska
Masz ochotę smacznie zjeść? Wśród wielu możliwości, jakie daje europejska sztuka kulinarna warto zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to kalejdoskop aromatów, połączeń oraz duża dawka zdrowia.

Charakterystyczne włoskie przyprawy

Typowemu Polakowi włoska restauracja, łączy się przede wszystkim z makaronem i pizzą i czasem z owocami morza. Podczas gdy włoskie dania to również takie przysmaki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Klasyczne włoskie jedzenie

Makarony to baza włoskiej kuchni. We Włoszech przyrządza się pasty w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie niełatwo wymyśleć produkty których nie da się dodać do makaronu. Krakow Restaurant italian Cuisine Ryby, dodatki mięsne oraz przeróżne przyprawy, sprawiają, że pasty można jeść codziennie.

Kolejną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech tylko ze starożytnej Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Prawidłowo przyrządzona włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz mała ilość dodatków. Najpopularniejsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i serem. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie potrawy to coś więcej niż jedynie pizza i makaron. To również canelloni, focaccia, minestrone oraz szeroki wybór deserów – takich jak tiramisu czy panettone. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie spróbować wina czy wspaniałych serów- gorgonzoli, mozarelli oraz pecorino.
Zobacz film