Przez lata Kraków cieszy się niesłabnącą popularnością wśród zwiedzających – tak krajowych, jak i zza granicy. Miasto to jest bogate w liczne historyczne budowle, ale proponuje również inne atrakcje. W rozmaitych dzielnicach Krakowa regularnie aranżuje się różnorakie festiwale, o charakterze tematycznym, imprezy muzyczne, parady. Takie zdarzenia także przyciągają licznych odwiedzających. W większości pobyt w Krakowie wiążą się z koniecznością wybrania hotelu. Jak jednak wyselekcjonować ten optymalny? Korzystnie, aby miejsce noclegu nie było zbyt dalekie od najbardziej urokliwych miejsc, takich jak centrum, starówka, rynek, Kazimierz. Ma to znaczenie nie tylko ze względu na walory związane z estetyką miejsca, ale również bliskie sąsiedztwo lokali gastronomicznych barów, czy sklepów.
Adresy krakowskich kin
 Dojazd do obiektu hotelowego również jest niezwykle istotne. Powinien być jednocześnie dobrze opatrzony drogowskazami. Decyzja o hotelu jest często determinowana przez pieniężne możliwości odwiedzającego. Warto jednak zwrócić uwagę, jakie hotel proponuje warunki, czy ma własny punkt gastronomii, czy zapewnia nieco prywatności.Wiadomo, że koszty noclegu w ścisłym centrum będą większe, jednak także wśród hoteli umiejscowionych w tej dzielnicy można odszukać korzystne cenowo opcje. Wstępną selekcję hotelu możemy poczynić drogą internetową. Zanim jednak zadecydujemy o rezerwacji dobrze zweryfikować naocznie warunki proponowane w hotelu. Pomocne są też oceny, te pisane przez Internautów, ale też formułowane przez naszych znajomych. Także przewodniki oraz podróżnicze strony internetowe mogą uprościć czynność wyboru miejsca na nocleg.
Nikomu w tym kraju nie wypada uświadamiać jakim miejscem jest Kraków dla polskich turystów, którzy każdego roku z rozkoszą odwiedzają to miasto chcąc ujrzeć między innymi Sukiennice, Kościół Mariacki lub także słynny na cały Kraków Wawel. Ewidentnie miejsc do odwiedzania w tym mieście jest znacznie więcej, głównie że jest to miasto królewskie, niemniej jednak na zwiedzanie Krakowa trzeba byłoby poświęcić nawet parę dłuższych dni. I w tym momencie pojawia się istotny kłopot, którym niewątpliwie jest sprawa dotycząca noclegów w tym mieście, bowiem mimo iż miasto to pociąga sporą liczbę wędrowców to niestety niewystarczająca jest ilość noclegów w tym mieście, których jak wiadomo cały czas brakuje. Niestety mało się w tym kierunku robi żeby liczba noclegów przybyła, jednakże na szczęście hotelarze w Krakowie robią wszystko w tym kierunku, aby liczba miejsc noclegowych zwiększyła się, a w dodatku ich kanon również znajdował się na ogromnym poziomie, a z tym jak wiadomo niekiedy bywa różnie szczególnie w hotelach oddalonych od centrum miasta, albowiem w tym przypadku bywa właściwie różnie oraz niekoniecznie jest to najwyższy standard co nie zmienia faktu, że tak faktycznie każdy turysta odnajdzie coś dla siebie co na pewno go zainteresuje. Podróżujemy, wyjeżdżamy do przeróżnych miejsc. Latem mamy na to wolny czas. Dzięki temu, że mamy urlop jesteśmy w stanie zapomnieć o wszystkich kłopotach w pracy, utrudnieniach zawodowych i wybrać się na zasłużony wypoczynek.