Jeżeli pragniesz spróbować standardowej kuchni polskiej, przestań liczyć swoje kalorie. Typowe posiłki są bardzo obfite oraz nieraz zawierają sporo mięsa. Wystarczy jednakże spróbować jedynie trochę, aby odkryć, że są w rzeczy samej smaczne i godne paru kęsów więcej. W najwyższym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma istotnymi produktami jakie jedzą na co dzień jest chleb i lokalna kiełbacha.

Restauracja przy Rynku   

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, jednakowoż kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, aby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w przeróżne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z porywającego chleba oraz smakowitych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest bezustannie wzbogacane o nowe smaki, od czasu do czasu nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w szablonowej lokalnej kuchni?

Najbardziej tuzinkowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka czy też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić dania.

Restaurants near Main Market Square

Skąd lokalna kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, można w niej też znaleźć de facto przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    W dzisiejszych czasach polskie menu wciąż się zmienia, pod wpływem przeróżnych, w pewnych sytuacjach egzotycznych potraw.
•    Prócz tradycyjnych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować również w wegetariańskich barach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Reasumując – jaka jest tradycyjna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, wyborna i niekiedy straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dziś z łatwością odnaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy sztampowych potraw i perfekcyjne polskie napoje i upajać się tymi schematycznymi smakami na co dzień.